توسعه عنوان افسانه‌های فیبل لغو شد

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است سه شنبه, ۱۸ اسفند, ۱۳۹۴ در ساعت ۷:۰۰ ق.ظ

    توسعه عنوان افسانه‌های فیبل لغو شد

fable_legends

امروز شرکت مایکروسافت خبر بسیار تعجب آوری را به‌طور رسمی اعلام کرد که مطمئناً برای طرفداران سری فیبل خوشایند نخواهند بود، خبری که طی آن توسعه نسخه جدید سری فیبل لغو شده و استودیو سازنده نیز بسته خواهد شد.

امروز شرکت مایکروسافت طی خبری رسمی اعلام کرد که توسعه عنوان افسانه‌های فیبل که توسط استودیو لاین‌هد ساخته می‌شد و قرار بود اواخر سال جاری میلادی برای اکس‌باکس وان و ویندوز ۱۰ عرضه شود، لغو شد. همچنین در پی این تصمیم، استودیو سازنده نیز بسته خواهد شد. استودیویی که در سال ۱۹۹۶ توسط پیتر مولینیو تاسیس شد و از سال ۲۰۰۴ نیز سری محبوب فیبل را توسعه داده بود. مایکروسافت در سایت اکس‌باکس نوشت:

گرفتن چنین تصمیمی به‌هیچ‌وجه برای ما آسان نبوده و در مقابل بسیار سخت نیز بوده است، همچنین این تصمیم اصلاً به تیم توسعه مربوط نمی‌شود و ما از داشتن چنین افراد با استعدادی در استودیوها بسیار خوشحال هستیم.

استودیو لاین‌هد در طول این سال‌ها با عرضه سری فیبل توانسته خوشحالی بسیاری از طرفداران را به ارمغان آورد. همچنین استودیو «پرس‌پلی» (Press Play) نیز توانسته با عناوین بزرگی همچون Max: The Curse of Brotherhood و Kalimba طرفداران بسیاری را بدست آورد.

اما این تصمیمات به این دلیل گرفته شده‌اند که مایکروسافت قصد دارد بر روی عناوینی سرمایه‌گذاری کرده و آن‌ها را عرضه کند که بازی‌بازها برای تجربه آن‌ها هیجان زده هستند.

نظر شما در این باره چیست، آیا مایکروسافت تصمیم درستی گرفته و با آن موافق هستید؟