دسته‌ی هدایت بازی احتمالی جدید نینتند |گیمزنت

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است دوشنبه, ۲۳ آذر, ۱۳۹۴ در ساعت ۸:۱۹ ق.ظ

دسته‌ی هدایت بازی احتمالی جدید نینتند

1

یکی از ویژگی‌های کنسول‌های نینتندو تقاوت کامل آن‌ها در هر نسل است. دسته‌ی هدایت بازی‌های کنسول‌های نینتندو نیز در هر نسل ظاهر و ویژگی‌هایی کاملا متفاوت با نسل قبل خود دارد. این شرکت در ژوئن سال ۲۰۱۵ یک اختراع جدید ثبت کرد؛ اما اخیرا اطلاعات آن به بیرون درز کرده است.

در توضیحات این اختراع آماده است، این وسیله یک دسته‌ی هدایت بازی است که دو دکمه‌ی کنترلی، احتمالا به شکل حفره در دو طرف شکل بیضی آن قرار دارد. این دکمه‌ها کاملا قابل برنامه‌ریزی بوده و عملکرد آن با توجه به دست چپ یا راست بودن کاربر می‌تواند عوض شود.

نینتندو سال گذشته اولین شرکتی بود که حق استفاده از نمایشگرهای شکل پذیر شارپ را خریداری کرد. این نمایشگرها می‌توانند به هر شکلی حتی شکل‌های نامتعارف در آمده و استفاده شوند. این دسته از بالا کاملا بیضی شکل به نظر می‌رسد و تمام آن را به جز محل دکمه‌ها یک صفحه نمایش نامتقارن و لمسی شکل پذیر تشکیل داده است.

به عنوان مثالی در نحوه ی کار این دسته آمده است: «این نمایشگر می‌تواند بازیکن را در جریان بازی غرق کند. به عنوان مثال در یک بازی اول شخص محل قرار گیری سلاح با کلیدهای کنترلی یکی است و بازیکن برای شلیک خود سلاح را تکان داده و ماشه را می‌چکاند که باعث می‌شود بازیکن خود را جریان بازی حس کند.»

همچنین در پشت این دسته ی هدایت بازی دو کلید و یک صفحه دیده می‌شود. به نظر می رسد این صفحه لمسی بوده و می‌توان از آن برای هدایت بازی یا کارهای دیگر استفاده کرد.

با توجه به توضیحات این اختراع، احتمالا می‌توان آن را از نمایشگری که کنسول به آن متصل است جدا کرده و به صورت مستقل به انجام بازی با آن پرداخت.

در تمام توضیحات این اختراع ثبت شده نشانه‌ای از کنسول NX و رابطه‌ی این دسته با آن وجود ندارد. بنابراین ممکن است این دسته هیچ ربطی به NX نداشته و متعلق به کنسولی غیر از آن باشد.

شرکت نینتندو هیچ یک از شایعات مربوط به این اختراع را تایید نکرده است.