فروش کل پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان به ۶۰ میلیون واحد رسید

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است چهارشنبه, ۱۲ اسفند, ۱۳۹۴ در ساعت ۸:۲۱ ق.ظ

فروش کل پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان به ۶۰ میلیون واحد رسید

فروش کل پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان به ۶۰ میلیون واحد رسید

طبق گفته‌های بلیک جارگنسن، مدیر ارشد مالی EA، فروش کلی دو کنسول نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان به ۶۰ میلیون واحد رسیده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه باشید.

حدود دو ماه قبل بود که EA فروش کلی این دو کنسول محبوب را ۵۵ میلیون واحد تا پایان سال ۲۰۱۵ اعلام کرد. حال گویا در این مدت ۵ میلیون کنسول دیگر نیز به فروش رسیده است. جارگنسن این آمار را در کنفرانس تکنولوژی، رسانه‌ها و مخابرات Morgan Stanley به اشتراک گذاشت. اخیرا فروش پلی استیشن ۴ نزدیک ۳۶ میلیون واحد اعلام شده است و اگر آمار مدیر ارشد مالی EA صحیح باشد،‌ بیش از نصف کنسول‌های فروش رفته متعلق به پلی استیشن ۴ است.

همچنین در هنگام کنفرانس جارگنسن به این نکته اشاره داشت که ۲۵ درصد از فروش بازی‌های EA به‌صورت دانلودی بوده است. طبق پیشبینی وی در سه یا چهار سال آینده شاهد افزایش فروش دیجیتالی بازی‌ها به ۴۰ درصد خواهیم بود.

ما می‌خواهیم مشتریان تصمیم بگیرند. EA همکاران بسیار خوبی در خرده‌فروشی‌ها دارد و همچنان نیز خواهد داشت. آن‌ها پشتیبانی و تبلیغات بسیار مناسبی را برای EA داشته‌اند. ما نیز معتقدیم فروش بازی‌های فیزیکی هیچگاه متوقف نمی‌شود و ما همچنان به خرده فروشان نیازمندیم. اما همچنین بسیاری از مشتریان ما همانند خرید دیجیتالی کتاب، موزیک، فیلم یا سریال، بازی‌های خود را به‌صورت دیجیتالی خریداری می‌کنند. ما می‌خواهیم در هرکجا که مشتریان می‌خواهند وجود داشته باشیم تا به‌راحتی بازی خود را خریداری کنند و به تجربه آن بپردازند.