کونامی مانع حضور «کوجیما» در مراسم TGA 2015 شد|گیمزنت

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است یکشنبه, ۲۲ آذر, ۱۳۹۴ در ساعت ۴:۰۳ ب.ظ

همان‌طور که در جریان هستید، شب گذشته در مراسمی بهترین‌های سال گذشته در صنعت بازی معرفی شدند و از آن‌ها تقدیر شد. پیشتر نام میهمانان ویژه و هیئت داوران این مراسم اعلام شده بود که یکی از چهره‌های شاخص در این میان «هیدئو کوجیما» خالق متال‌گیر بود. انتظار می‌رفت هیدئو کوجیما با نسخه پنجم بازی معروف خود، متال‌گیر، در این مراسم حضور پیدا کند اما از قرار معلوم وکلای کونامی از حضور این فرد تاثیرگذار صنعت بازی در این مراسم ممانعت کرده‌اند.

مجری برگزاری این مراسم در این خصوص تاکید کرد کوجیما تمایل زیادی داشت که برای دریافت جایزه حاضر شود اما در کمال تاسف وکلای سِمج کونامی دست از سر وی برنداشتند و به کوجیما اجازه حضور ندادند. در حال حاضر کونامی ادعا کرده که کوجیما در تعطیلات به سر می‌برد اما این‌گونه که پیداست کوجیما مدتی است کونامی را ترک گفته و خبری از برنامه‌های جدید وی منتشر نشده است.

ذکر این نکته نیز لازم است که کوجیما هنوز از لحاظ قانونی کارمند کونامی محسوب می‌شود و به همین دلیل وکلای کونامی از حضور وی در مراسم Game Award امسال جلوگیری کردند.

کیفر ساتِرلَند (Kiefer Sutherland) بازیگر سریال معروف ۲۴ که در متال‌گیر جدید نقش صدا پیشگی شخصیت وِنوُم اِسنِیک را به عهده دارد به نمایندگی از کوجیما جایزه این مرد بزرگ صنعت بازی‌های کامپیوتری را دریافت کرد.